|  Logga in
 
GWCS » Kontaktsida

Här hittar Du kontakter på alla förtroendevalda inom GWCS centralt, distriktsombuden och länkar till distrikten.

Klubbens adress:
GoldWing Club Sweden (GWCS)
c/o Bo Kardeby
Hedvägen 7
151 52 Södertälje

Org. Nr: 802011-3000
Fakturaadress:
GoldWing Club Sweden (GWCS)

c/o Carita Nilsson

Östra Hantverksgatan 9

272 61 Gärsnäs

Bankgiro: 358-9439
Bankgiro medlemsavgift: 294-7323

 

Centrala funktioner
Styrelsen Namn Telefon Mobil e-postadress
      Gruppmail-> styrelsen@gwcs.se
Ordförande Sören Halvarsson 023-42345 0705-549604 ordforande@gwcs.se
Sekreterare Bo Kardeby 08-55011580 0707-560560 sekreterare@gwcs.se
Kassör Carita Nilsson
  0730-561899 kassor@gwcs.se
Ledamot - medlemsansv.
Håkan Johansson   0704-060677 medlemsansvarig@gwcs.se
Ledamot - IR
Max Kalliga   0707-957534 ir@gwcs.se
Ledamot
Carina Hemmingsson  

0703-479423

ledamot@gwcs.se
Suppleant
Donald Ericsson
  0725-074747
suppleant@gwcs.se
Suppleant2
-- V a k a n t --  
 
suppleant2@gwcs.se
         
Övriga förtroendevalda        
Webmaster -- V a k a n t --
    webmaster@gwcs.se
Medlemsansvarig Håkan Johansson   0704-060677 medlemsansvarig@gwcs.se
V Medlemsansvarig Jan-Evert Hagström 0270-15208 0705-665884 vice.medlemsansvarig@gwcs.se
Klubbshopen Hans Törnbrand   0764-162832 klubbshopen@gwcs.se
Träffkoordinator Sören Halvarsson 023-42345 0705-549604 ordforande@gwcs.se
         
Guldklimpen     Gruppmail -> guldklimpen@gwcs.se
Redaktör Lennart von Dahn   0708-836686 redaktor@gwcs.se
         
Utbildning & säkerhet
Långfärdstrofé ansvarig
Regler & bestämmelser
Max Kalliga   0707-957534 ir@gwcs.se
Materialförvaltare Jan-Erik Nilsson
  0709-219466 materialforvaltare@gwcs.se
Revisor 1
Kenneth Rinaldo 0474-30417 0702-456886 revisor.1@gwcs.se
Revisor 2 Ann-Louise Lindström
  0709-283838 revisor.2@gwcs.se
Revisorsuppleant Sonja Lindwall
  0736-555113 revisorsuppleant@gwcs.se
         
         
Valberedning     Gruppmail -> valberedning@gwcs.se
Ordförande Leif Lindwall 0474-30623 0708-830623 leif.lindwall@hotmail.com
Ledamot Christer Granlöf   0706-517152 jan.christer.granlof@gmail.com
Ledamot Ulla Holm
0511-14109   ulla.nybygget@gmail.com

 

 Skriv ut   
Distriktsombud (klicka på distriktet för mer info)
Distrikt DO / Namn Telefon Mobil e-post
Blekinge V a k a n t  - Vilande distrikt    

blekinge@gwcs.se

Dalarna Håkan Sundell
  0739-988558 dalarna@gwcs.se
Fyrstad Alvar Bismann 0522-86927 0702-387020 fyrstad@gwcs.se
Gotland Leif Smedberg 0498-50698 0705-763750 gotland@gwcs.se
Gävleborg Åke Hermansson
0650-17594
0706-768421
gavleborg@gwcs.se
Göteborg Håkan Nordström   0709-285840 goteborg@gwcs.se
Halland V a k a n t  - Vilande distrikt     halland@gwcs.se
Jämtland Jan Karlstrand 0647-10752 0703-308005 jamtland@gwcs.se
Jönköping Månika Sager
  0763-940806 jonkoping@gwcs.se
Kalmar Dan Qvist
0480-479383 0705-205890 kalmar@gwcs.se
Knallevingarna Tony Andersson
 

0708-242108

knallevingarna@gwcs.se
Kronoberg Leif Lindwall 0474-30623 0708-830623 kronoberg@gwcs.se
Norrbotten Donald Ericsson
  0725-074747 norrbotten@gwcs.se
Skaraborg Ulla Holm
0511-14109 0705-514109 skaraborg@gwcs.se
Skåne Peter Mortensen
0435-34166 0705-781675 skane@gwcs.se
Stockholm Marie-Louise Törnbrand 08-6460500 0704-054064 stockholm@gwcs.se
Södermanland Mikael Andersson
 

0702-100093

sodermanland@gwcs.se
Uppland Annika Sagström   0706-207725 uppland@gwcs.se
Värmland Ann-Marie Andersson   0705-433979 varmland@gwcs.se
Västerbotten Lars-Olof Forsberg   072-2059155 vasterbotten@gwcs.se
Västernorrland

V a k a n t  - Vilande distrikt

    vasternorrland@gwcs.se
Västmanland V a k a n t  - Vilande distrikt
    vastmanland@gwcs.se
Örebro Hans Rosmark 019-6118248 0703-184553 orebro@gwcs.se
Östergötland V a k a n t  - Vilande distrikt
    ostergotland@gwcs.se
         
Gruppmail till: Alla distriktsombud     do@gwcs.se
  Alla distriktssekreterare     d.sekr@gwcs.se
  Alla distriktskassörer     d.kassor@gwcs.se
  Alla distrikts medlemsansv.     d.medlemsansv@gwcs.se

 

 Skriv ut   
Användarvillkor  |  Personliga Uppgifter
GWCS  |  Distrikten  |  Träffkalender  |  Klubbshop  |  Klimpen  |  Galleri  |  Köp & Sälj  |  Gästbok  |  Frågor & Svar  |  Länkar
© Copyright 2017 - Gold Wing Club Sweden